Strona główna/Dla mieszkańca/Inwestycje/Rok 2016/Multimedialny przewodnik po Gminie Dziadowa Kłoda

Multimedialny przewodnik po Gminie Dziadowa Kłoda

W dniu 11 marca 2016 roku Gmina Dziadowa Kłoda zawarła umowę z firmą "Pegaz" Krzysztof Pietkiewicz z siedzibą w Suwałkach, ulica Kowalskiego 8A/12 na wykonanie tak zwanego Multimedialnego przewodnika po Gminie Dziadowa Kłoda. Koszt wykonania tego projektu to kwota 12.000 złotych. Materiały do przewodnika zostały wykonane 5 czerwca 2016 roku. Po ich wykonaniu przez około 3 miesiące trwał proces obróbki zgromadzonego materiału w wersji elektronicznej i składania całego materiału w Wirtualny spacer po naszej gminie.

Cały przewodnik składa się z jednej panoramy sferycznej 360° wykonanej ze specjalistycznego drona z wysokości około 450 metrów oraz z 16 sztuk panoram sferycznych 360° wykonanych z ziemi. Panorama sferyczna – to nowoczesny rodzaj fotografii, obejmujący cały otaczający widok wokół aparatu - 360 stopni w poziomie i 180 w pionie i w odróżnieniu od tradycyjnej, fotografia sferyczna nie jest ograniczona tzw. kadrem, który pokazuje tylko wycinek rzeczywistości. Po odtworzeniu fotografii na ekranie komputera, wykorzystując przeznaczony do tego odtwarzacz lub choćby zwykłą przeglądarkę internetową odnosimy realistyczne wrażenie przebywania w miejscu wykonania fotografii z możliwością swobodnego rozglądania się wokół.

Całość przewodnika uzupełnia 3 minutowy film z "lotu ptaka" nad miejscowością Dziadowa Kłoda oraz nad Arboretum Leśnym w Stradomi Dolnej wykonany profesjonalnym sprzętem fotograficznym w rozdzielczości full HD 1080p w 60 klatkach na sekundę. Materiał został również wzbogacony o opisy przyporządkowane do poszczególnych panoram jak również galerie zdjęć klasycznych.

Panoramy sferyczne zostały wykonane w następujących miejscach:

• Urząd Gminy Dziadowa Kłoda.
  • Gminny Ośrodek Kultury w Dziadowej Kłodzie.
  • Zespół Szkół w Dziadowej Kłodzie.
  • Kościół w Dziadowej Kłodzie.
  • Stradomia Dolna - przed Świetlicą wiejską.
  • Arboretum leśne w Stradomi Dolnej - 3 sztuki.
  • Kościół w Radzowicach.
  • Kościół w Dziadowym Moście.
  • Lipka - przed Świetlicą wiejską.
  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Miłowicach.
  • Kościół w Miłowicach.
  • Kościół w Gołębicach.
  • Dalborowice - przed Świetlicą wiejską.
  • Gronowice - obok przystanku PKS.

Głównym zadaniem wykonanego projektu jest promocja Gminy Dziadowa Kłoda oraz pokazanie wielu pięknych miejsc i obiektów, które się w niej znajdują.

Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia wykonanego Multimedialnego przewodnika po Gminie Dziadowa Kłoda.