Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta
  • Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Dla mieszkańca/Aktualności/W Gminie Dziadowa Kłoda rusza akcja bezpłatnej (..)

W Gminie Dziadowa Kłoda rusza akcja bezpłatnej sterylizacji / kastracji zwierząt oraz bezpłatnych szczepień

8 . 08 . 2022

Gmina Dziadowa Kłoda jest jednym z laureatów IV edycji programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi otrzymaliśmy możliwość zaoferowania mieszkańcom bezpłatnej kastracji i sterylizacji bezdomnych psów i kotów oraz kotów wolno żyjących, a także możliwość ich zaszczepienia.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – na przykład przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl

do góry