Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta
  • Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Dla mieszkańca/Aktualności/Sterylizacja i kastracja psów i kotów właścicielskich z (..)

Sterylizacja i kastracja psów i kotów właścicielskich z terenu Gminy Dziadowa Kłoda!

14 . 05 . 2024
Sterylizacja i kastracja psów i kotów właścicielskich z terenu Gminy Dziadowa Kłoda!

Gmina Dziadowa Kłoda została jednym z laureatów kolejnej edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 24 tys. złotych mieszkańcy naszej gminy mogą wykonać zabieg sterylizacji/ kastracji swojemu psu lub kotu. To potencjalnie wydłuża życie zwierzaka zmniejszając ryzyko wielu zaburzeń zdrowotnych, ale przede wszystkim zapobiega mnożeniu bezdomności. Zapraszamy mieszkańców naszej gminy do udziału w projekcie!

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W sześciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 1050 grantów o łącznej wartości prawie 22 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl, https://www.energetycznykompas.pl

foto

 

do góry