Strona główna/Dla mieszkańca/Aktualności/I Sesja Rady Gminy Nowej Kadencji

I Sesja Rady Gminy Nowej Kadencji

7 . 05 . 2024
Szanowni Mieszkańcy,
W dniu dzisiejszym odbyła się pierwsza Sesja Rady Gminy nowej kadencji w nowym składzie.????
Jako najstarsza osoba w Radzie Gminy Pan Antonii Mierzwa rozpoczął obrady,????
Wszyscy kandydaci na Radnych Gminy, którzy zostali wyłonieni w wyborach samorządowych w kwietniu br. zostali uroczyście zaprzysiężeni. Wójt Gminy Robert Fryt, który wygrał po raz trzeci z rzędu w wyborach samorządowych w naszej Gminie na stanowisko Wójta Gminy, został również ponownie uroczyście zaprzysiężony. ????
Wyłoniono też w drodze głosowania przewodniczącą Rady Gminy - Panią Agnieszkę Bębenek oraz zastępcę przewodniczącego Pana Piotra Kamińskiego.????
Pani Irena Małecka jako przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej pogratulowała wszystkim zaprzysiężonym oraz wręczyła kwiaty????. Również Radni Rady Gminy pogratulowali Wójtowi wygranej oraz uścisnęli sobie dłonie.????????????
Wśród obecnych osób na pierwszej sesji nowej kadencji nie zabrakło również gości. Byli nimi przedstawiciele lokalnych szkół, placówek oraz przyjaciele Gminy.????