Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta
  • Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Dla mieszkańca/Aktualności/Uwaga ZŁODZIEJ ! Okres letni to czas szczególnej (..)

Uwaga ZŁODZIEJ ! Okres letni to czas szczególnej aktywności złodziei.

26 . 06 . 2023

Szanowni Mieszkańcy

Wakacje wystartowały.
Wielu z Was właśnie wyjeżdża na urlop albo zrobi to niebawem. Okres letni to czas szczególnej aktywności złodziei. Dochodzi w tym czasie do większej liczby włamań i kradzieży.
Wraz z naszym Dzielnicowym Panem Marcinem Kraską zwracamy się do wszystkich z prośbą: jeżeli w wakacje wyjeżdżasz na dłużej, przekaż do przechowania cenne rzeczy rodzinie czy zaprzyjaźnionym osobom. Przede wszystkim dobrze zabezpieczajmy swoje domy i mieszkania. Nie publikujcie w mediach społecznościowych informacji gdzie i na ile wyjeżdżasz, Nie chwal się tym. Nie rozpowiadaj. Poproś kogoś aby doglądał Twojej posesji podczas nieobecności (sąsiad, rodzina, znajomi). Zanim wyjedziesz zwróć uwagę czy w Twojej miejscowości na Twojej ulicy nie pojawiają się notorycznie obce osoby albo auta które parkują albo wolno przejeżdżają patrolując otoczenie.
Wszelkie podejrzane sytuacje zgłaszaj naszym dzielnicowym tel. 47 872 65 00 lub 797 306 395. Jeśli Twój sąsiad wyjeżdża a Ty zostajesz zwracaj uwagę na to co dzieje się na jego posesji. Ta zasada musi działać w dwie strony.

Dbajmy o siebie nawzajem.

Wójt Gminy mgr Robert Fryt

do góry