Światłowód w Gminie

13 . 09 . 2023
Szanowni Mieszkańcy
Mamy dla Was kolejną super informację.
W dniu wczorajszym Wójt Gminy Robert Fryt spotkał się z przedstawicielem firmy ZapNet Sp. J. Panem Karolem Zapartem w sprawie inwestycji dotyczącej wybudowania szybkiej sieci światłowodowej z dostępem do internetu na terenie Dziadowej Kłody.
Inwestycja będzie wykonywana w dwóch etapach. W chwili obecnej trwają prace związane z uzyskaniem wszelkich niezbędnych pozwoleń w celu rozpoczęcia inwestycji.

Firma ZapNet z siedzibą w Odolanowie na ul. Leśnej 1 jest wykonawcą wielu takich inwestycji w szczególności na styku województw wielkopolskiego oraz dolnośląskiego.
ZapNet współpracuje również ściśle z firmą DSS "Dolnośląska Sieć Szkieletowa" co niewątpliwie zapewni nam bardzo dobrą jakość usług. Co do terminów rozpoczęcia poszczególnych prac będziemy informować Was na bieżąco.
W następnej kolejności podamy Wam numery telefonów do bezpośredniego kontaktu z firmą ZapNet w celu pozyskania szczegółowych informacji bądź zgłoszenia swojej lokalizacji do podłączenia światłowodem. Ale to za chwilę. Prosimy o cierpliwość.

Jeśli chodzi o poszczególne sołectwa to pragniemy Was poinformować że, w ramach konkursu "KPO" do okablowania światłowodem zostały zgłoszone następujące sołectwa z naszej Gminy:
Dalborowice, Dziadów Most, Gołębice, Gronowice, Lipka, Miłowice, Lipka, Radzowice, Stradomia Dolna.

Ze względu na skalę inwestycji będzie ona realizowana pod auspicjami Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Obecnie trwa weryfikacja Operatorów telekomunikacyjnych którzy zgłosili swoje oferty.
W tej sprawie będziemy również informować Was na bieżąco.

Dla Was zmieniamy naszą Gminę

spotkanie