Strona główna/Dla mieszkańca/Aktualności/Przekazanie Drogi należącej do PKP S.A. na rzecz Gminy (..)

Przekazanie Drogi należącej do PKP S.A. na rzecz Gminy Dziadowa Kłoda.

6 . 07 . 2023
Szanowni Mieszkańcy, Kolejna dobra wiadomość.

Po wielu latach i bardzo długich negocjacjach Wójt Gminy Robert Fryt w dniu wczorajszym tj. 04.07.2023 r. podpisał Akt notarialny, który sprawia, iż PKP S.A. przekazało naszej Gminie na własność drogę łączącą ul. Słoneczną z ul. Kolejową.
Jest to także droga, którą dojeżdżamy do Banku Spółdzielczego w Dziadowej Kłodzie. Dzięki temu będziemy teraz mogli skupić się na inwestycjach planowanych przez Urząd Gminy .
W planach mamy budowę nowych miejsc parkingowych oraz instalację latarni, które poprawią bezpieczeństwo i sprawią, że mieszkańcy będą czuć się pewniej uczęszczając tą drogą.
Dziękuję w imieniu mieszkańców pani Dyrektor Kamili Wieczystej oraz pani Monice Dłubak za to, że razem po tak długim czasie osiągnęliśmy konsensus w sprawie bezpłatnego przekazania tej drogi na rzecz Gminy Dziadowa Kłoda.

pkp